Oficjalny sklep Leatt Racing - ochraniacze, strój, kask - bajamoto.pl
( ilość produktów: 903 )Leatt - jeden z największych producentów odzieży i ochraniaczy motocyklowych, butów motocyklowych oraz akcesoriów cross.
Założycielem marki jest dr Chris Leatt, który po tym, jak jego syn zaczął jeździć w motocrossie, postanowił rozpocząć pracę nad ochraniaczem, który zmniejszałby ryzyko urazu kręgosłupa.
W 2004 roku Dr Leatt sprzedał swój pierwszy ochraniacz karku w Afryce Południowej, a w 2005 roku założył firmę Leatt.
Od 2006 roku podjął współpracę z marką BMW, badając siły działającą na klatkę piersiową podczas uderzenia.
Rok 2008 to rok, w którym założono słynne już laboratorium Leatt Lab.
W 2009 roku ochraniacz szyi Leatt zdobył, aż 5 prestiżowych nagród od różnych publikacji światowych i zakresie ochrony motocyklowej i MTB.
2010 roku wprowadzono kilka ochraniaczy klatki piersiowej Leatt, a w 2011 roku zaprezentowano kurtkę Leatt Moto Jacker.
W 2012 roku Leatt wykorzystał nowoczesną technologią 3DF i wprowadził pierwszy ochraniacz klatki piersiowej z miękkim ochraniaczem, który twardniał pod wpływem uderzenia. W tym roku pokazano także wiele ochraniaczy kolan i łokci.
Z chęci ochrony najmłodszych przez cały czas pracowano nam mniejszymi wersjami ochraniaczy. W 213 roku wypuszczono zbroje junior Leatt Fusion 2.0 przeznaczoną dla dzieci.
Ciągłe testy prowadziły do zmian i udoskonalania ochraniaczy i tak powstała w 2014 roku orteza cross Leatt C-Frame oraz nowe ortezy karku.
W późniejszych latach poszerzono linię odzieży cross, wprowadzono pierwsze kaski z certyfikatem CE, w których zastosowano żel udarowy.
W 2018 roku pierwszy raz zaprezentowano rewolucyjną gamę gogli Leatt Bulletproof Velocity, które charakteryzowały się niezwykłą odpornością.
W 2019 roku wprowadzono na rynek długo oczekiwane buty enduro Leatt 5.5 FlexLock, nad którymi pracowano przez 3 lata.
2021 rok przyniósł nam nowoczesne kaski i technologię 360 Turbine, która skutecznie wpływała na zmniejszenie sił oddziałujących na głowę podczas uderzenia.
Siedziba Leatt Lab znajduje się obecnie w Kapsztadzie, w Afryce Południowej. Obiekt laboratorium został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na stałe testowanie i dopracowywanie produktów.
Założyciel Leatt Lab to sam dr Chris Leatt. W młodości był w trakcie specjalizacji z neurochirurgii. Niestety asystował wtedy podczas leczenia ofiary bardzo tragicznego wypadku. Nieszczęśnikiem był Alan Selby zawodnik motocyklowego enduro. Niestety nie udało się go uratować, a zmarł z powodu urazu kręgosłupa szyjnego.
W tym czasie Chris Leatt był również ojcem 4-letniego chłopca, który dopiero zaczynał naukę jazdy konno. Te dwie sytuacje popchnęły go do porzucenia studiów i rozpoczęcia prac nad ochraniaczem karku, który skutecznie ograniczałby ryzyko uszkodzenia kręgosłupa.
Chris urodził się i studiował medycynę na Uniwersytecie w Kapsztadzie. W 1995 odbywał staż w Wielkiej Brytanii, a następnie powrócił do Kapsztadu jako lekarz pierwszego kontaktu.
Karierę medyczną porzucił w związku ze wspomnianym wydarzeniem w 2004 roku.
Do dzisiaj dr Leatt kieruje całym laboratorium w Kapsztadzie, a dodatkowo aktywnie uczestniczy w wielu wyścigach motocyklowych.
W laboratorium Leatt znajduje się wiele platform testowych, które mają za zadanie odwzorować różne niebezpieczne sytuacje, jakie mogą zajść podczas jazdy na motocyklu, rowerze, gokarcie czy samochodzie wyścigowym. Dzięki temu inżynierowie mogą sprawdzić intensywność uderzeń, zrozumieć i scharakteryzować dynamikę wypadku, a dzięki temu zoptymalizować ochraniacze.
Wszystko to wpływa nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale również na pewność produktu podczas całego procesu uzyskiwania certyfikacji.
Niektóre z ważnych testów przeprowadza się za pomocą dużego, antropomorficznego manekina o imieniu Martin. Jego budowa i udział w wielu scenariuszach uderzeń dostarcza mocne wyniki testów, a przy tym metoda ta jest powtarzalna i umożliwia porównywanie testów.
Martin ma wbudowane 23 różne czujniki i może służyć nie tylko do testów sprzętu motocyklowego, ale także do testów np. braku zapięcia pasów bezpieczeństwa.
Martin regularnie jest huśtany, rozbijany i upuszczany, a wszystko to w imię lepszych i niezawodnych produktów.
Martin został wykonany z gumy, pianki, winylu stali i aluminium i dzięki tym materiałom oraz doświadczeniu biomechanicznemu udało się stworzyć manekina, który zachowuje się podczas uderzenia podobnie jak ludzie ciało.
Jak czyścić odzież cross Leatt?
Przede wszystkim powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na produkcie.
Pamiętaj, żeby nie zostawiać brudnych ubrań na crossa w torbie dłużej niż jeden dzień. Kiszenie ich w zamkniętej przestrzeni jedyne co Ci przyniesie to trudności w dokładnym domyciu i okropny zapach, który ciężko będzie wygonić nawet po wielokrotnym praniu.
Przed praniem usuń wszystkie większe zabrudzenia szmatką lub miękką szczotką. Następnie odwróć wszystkie ubrania cross prócz rękawiczek na lewą stronę.
Najlepiej pierz ręcznie, ale jeśli chcesz prać w pralce to ustaw łagodne pranie, użyj łagodnych detergentów. Pamiętaj, żeby nie przekraczać temperatury prania 30 stopni, nie ustawiać mocnego wirowania. Susz w cieniu i absolutnie nie używaj suszarki. Nie prasuj i nie myj pod myjką ciśnieniową.
Czym różni się technologia Nanogrip od Microngrip?
W rękawiczkach cross enduro marki Leatt od wewnętrznej strony rękawiczek (części stykającej się z manetką) stosowane są dwa rodzaje materiału.
Technologia Nanogrip to materiał poliestrowy wykonany z ultracienkiego nanowłókna, który jest produkowany w Japonii. Materiał ten jest niesamowicie cienki i daje prawie takie same odczucia jak trzymanie manetek bez rękawiczek.
Każde włókno materiału Nanogrip ma średnicę 700 nanometrów. Wielkość ta odpowiada 1/7500 średnicy ludzkiego włosa! Oznacza to tylko jedno, nieporównywalne do niczego innego odczucia kierownicy i motocykla.
Pomimo tego, że materiał jest cienki, to nadal jest trwały i łatwy w utrzymaniu. W dotyku rękawice z Nanogrip są miękkie, rozciągliwe i przewiewne. Dodatkowo materiał jest kompatybilny z ekranami dotykowymi, więc nie będziesz musiał ściągać rękawiczki do obsługi telefonu.
Po zmoczeniu materiał Nanogrip nie staje się śliski, dlatego nawet podczas kiepskiej i deszczowej pogody będziesz miał pełną kontrolę nad kierownicą motocykla.
Technologia Microngrip - to tańszy odpowiednik technologii Nanogrip Leatt.
Materiał Microngrip Leatt został wykonany z mikrofibry poliestrowej, która charakteryzuje się dużą wygodą użytkowania i jest łatwa w czyszczeniu. Materiał zapewnia dobrą oddychalność i rozciągliwość, ale nie jest tak cienki, jak materiał Nanogrip.
W rękawicach enduro Leatt wyposażonych w Microngrip również możesz obsługiwać telefon.
W ofercie producenta znajdziesz kilka rodzajów butów cross i enduro z różnymi podeszwami, rękawice, kurtki enduro, spodnie, odzież przeciwdeszczową, odporne na uderzenia gogle (posiadają specjalnie opracowaną odporną na uderzenia szybę) oraz kaski cross Leatt.
Prócz tego producent Leatt skupia się przede wszystkim na zaoferowaniu Ci serii ochraniaczy junior i dla dorosłych takich jak zbroje Leatt, buzer Leatt, ochraniacze kolan, ochraniacze łokci czy stabilizatory karku i szyi.
Warto zajrzeć w sekcję ochraniaczy z technologią 3DF. Technologia 3DF charakteryzuje się zastosowaniem miękkich ochraniaczy w miejscach standardowych twardych, plastikowych ochraniaczy. Dzięki temu zbroja czy buzer Leatt 3DF znacznie lepiej dopasowuje się do kształtu ciała i mniej ogranicza ruchy.
Leatt to firma, która od samego początku przykłada maksymalną uwagę do bezpieczeństwa. Założeniem właściciela firmy było zminimalizowanie konsekwencji upadków podczas wyczynowej jazdy na motocyklu. Firma opracowała ochraniacze i stabilizatory: karku, barku, kolan do zastosowań w każdej dyscyplinie od motocross, mx przez enduro do hard enduro, super enduro i rajdów typu Dakar.
Wieloletnie badania i nieustanny rozwój przyczyniają się do powstawania ochraniaczy, które minimalizują ryzyko kontuzji i urazów podczas treningów i zawodów.
Leatt po wielu latach badań i rozwoju wprowadził do swojej oferty także buty, które zabezpieczają kostkę przed skręceniem. Od niedawna w ofercie producenta znajduje się także stylowa i kozacka pod względem designu odzież na cross i enduro.