• Łatwy i szybki zwrot do 14 dni
  • Darmowa dostawa od 199 zł
  • Sklep prowadzony przez zawodników motocross i enduro
  • Szybka dostawa
  • Działamy na rynku od ponad 5 lat
Chcesz coś zamówić ale kasy brak? Zrób zakupy dzisiaj i zapłać za 30 dni z PayPo!📅
Kup łańcuch i zębatki, a przednią zębatkę otrzymasz za 1zł!
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Chłodnice

( ilość produktów: 143 )

Jak sprawdzić, czy mam uszkodzoną chłodnicę wody w motocyklu?

To jedno z najczęstszych pytań, z jakimi się spotykamy. Głównymi objawami uszkodzenia chłodnicy wody są np.: uciekający płyn chłodniczy, przegrzewanie silnika, zmniejszona moc silnika, widoczne wycieki, korozja na chłodnicy, widoczny osad w płynie chłodniczym i najbardziej trywialne, czyli świecąca się lampka ostrzegawcza lub wskaźnik. 

Chłodnica motocyklowa czy naprawdę jest potrzebna?

No cóż, chłodnica motocyklowa odpowiada przede wszystkim za skuteczne regulowanie temperatury w silniku motocykla. Dzięki swojemu kształtowi i zastosowaniu płynu chłodniczego pozwala na skuteczne odprowadzanie nadmiaru ciepła z motocykla.

Ze względu na swoje umiejscowienie chłodnice motocyklowe są niestety bardzo narażone na uszkodzenia w trakcie pokonywania ciężkich, kamienistych terenów. 

Ze względu na swój kształt i budowę, mechanicznie uszkodzona chłodnica wody z reguły nadaje się tylko do wyrzucenia.  

Niestety uszkodzenia mogą wynikać nie tylko z uderzenia o twarde skały, wywrotki czy innej nieszczęśliwej sytuacji. 

Jeśli nie dopilnujesz ciśnienia w układzie chłodzenia, zalejesz mniej lub za dużo płynu chłodzącego to może dojść do wytworzenia nadmiernego ciśnienia, które może spowodować rozsadzenie kanalików chłodnicy. 

Dodatkowo chłodnica wody może zostać uszkodzona lub zatkana przez używanie nieodpowiedniego płynu chłodniczego. Dlatego do chłodnicy wody w motocyklu używamy tylko płynu chłodniczego dedykowanego do motocykli.

Jak więc sprawdzić poziom płynu chłodzącego w chłodnicy wody?

Upewnij się, że chłodnica i silnik jest chłodny - zapobiegnie to przypadkowemu poparzeniu. Z boku motocykla znajdziesz zbiornik płynu chłodniczego i to na nim powinieneś znaleźć wskaźniki "Low" lub "Full". Ilość płynu chłodniczego powinna znajdować się pomiędzy tymi kreseczkami. Nie powinno być go za mało ani za dużo. 

Osłony chłodnic czy warto?

Zdecydowanie tak. Możesz zainwestować metalowe lub plastikowe osłony. Te plastikowe będą lżejsze, ale niestety troszkę mniej wytrzymałe na mocne uderzenia np. o kamienie.

Dodatkowo chłodnicę możesz skutecznie ochronić przed błotem za pomocą specjalnych nylonowych osłon na chłodnice z marki Twin Air, które zapobiegają przywieraniu błota do chłodnicy i zatykaniu jej kanalików.

W naszej ofercie znajdziesz kilku różnych producentów chłodnic takich jak np. Nachman Psychic czy JMT. 

Posiadamy chłodnice wody dedykowane do topowych motocykli takich jak Yamaha, Suzuki, Honda, KTM, Kawasaki, Gas Gas, Sherco i wielu, wielu innych. 

Pamiętaj, że chłodnice możesz kupić na sztuki, nie musisz kupować od razu prawej i lewej chłodnicy.

Znajdziesz u nas również chłodnice Psychic o powiększonej pojemności, które gwarantują skuteczniejsze chłodzenie silnika, nawet w ekstremalnych warunkach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2189 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Wszystko odbyło się jak należy. Polecam współpracę ale dla stałych klientów przydałyby się jakieś rabaty ;)
2024-06-18
Dziękuję za wysyłkę 5/5 to mało 10
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel